Microsoft Z3C-00022 Notebook Cooling Base - Red
Product Description
Microsoft USB powered Notebook Cooling Base with Fan, Red
Product Details
  • Amazon Sales Rank: #15700 in Personal Computers
  • Color: Red
  • Brand: Microsoft
  • Model: Z3C-00022
  • Platform: Windows
  • Format: CD-ROM
  • Dimensions: 22.00" h x 14.50" w x 26.00" l, 1.80 pounds
Features
  • The efficient cooling channel directs heat away from your notebook and prevents overheating
  • Contoured design for desk or lap use - just turn 90 degrees
  • Built-in height adjustment provides added comfort, simply flip down the stand for desk use
  • USB powered - No AC power needed, while the single fan design consumes less power
  • Lightweight and compact - Works here, there and everywhere
  • Cable management clip
  • Dimensions: 11.4" x 11.4"